2016-06-07

Fakültemiz Resim Bölümü Öğr. Gör. Mahpeyker YÖNSEL’in Başarısı 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Mahpeyker YÖNSEL, katıldığı 12. Uluslararası Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmasında ‘‘Umuda Göç’’adlı eseri ile resim dalında ‘‘Mansiyon Ödülü’’ aldı.

 Her yıl düzenlediği yarışmalarla sanat ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler ve eserler kazandıran Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 12.’si gerçekleştirilen Uluslararası Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarının bu yılki konusu Göç ana başlığı altında Balkan Göçleri, Mülteci Göçleri (Suriyeliler), İnsanın varlık alemindeki yolculuğu, Hüzün ve Yalnızlık temalarıydı.

Prof. Dr. M. Hüsrev SUBAŞI (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Ünv. Güzel San. Fak. Dekanı) Prof. Dr. Mehmet ÖZER (Marmara Ünv. Güzel San. Fak. Emekli Öğretim Üyesi) Prof. Dr. Ahmet ATAN (Yıldız Teknik Ünv. Sanat ve Tas. Fak. Bölüm Bşk.) Prof. Dr. Zeki KUŞOĞLU (Emekli Grafik Tasarım Öğretim Üyesi) Prof. Dr. Fethiye ERBAY (Boğaziçi Üniversitesi Güzel San. Öğrt. Üyesi) Prof. Dr. Ayşe Özel (Marmara Ünv. Emekli Öğrt. Üyesi) Ekber YEŞİLYURT (Sanat Yazarı) M. Ejder BATUR (İnş. Yük. Müh., Ümraniye Belediyesi Başkan Yardımcısı) Emre ERKOVAN (Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü)’dan oluşan Resim jürisi tarafından,  yarışmaya katılan 362 eser değerlendirildi.

04 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Crown Plaza Otelde yapılan törende Öğretim Görevlimiz Mahpeyker Yönsel ödülünü 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’dan aldı.

Öğretim Elemanımızı tebrik eder bizleri gururlandıran başarılarının devamını dileriz.

İlgili linkler:

http://umraniye.bel.tr/userfiles/file/yarismalar/ResimYarisma12_2015_sartname.pdf

http://www.umraniye.bel.tr/tr/main/news/sanatin-kalbi-umraniyede-atiyor/4374